سايت سرگرمي

بيوگرافي مونا جراحي

بيوگرافي بازيگران

biography2 mona2 surgery1 بيوگرافي دكتر مونا جراحي

 

آشنايي با زندگينامه دكتر مونا جراحي

مونا جراحي متولد ژانويه ۱۹۷۹ (سال 1357) در تهران متولد شد است كه در سن ۲۱ سالگي موفق به كسب مهندسي الكترونيك از دانشگاه صنعتي شريف شد و فوق ليسانس خود را از دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۳ و مدرك دكتري خود را نيز در سال ۲۰۰۷ از همين دانشگاه گرفت. وي همچنين مقطع پسادكتري خود را در دانشگاه كاليفرنيا بركلي گذرانده‌ است و در همين رشته به عنوان استاديار دانشگاه ميشيگان آمريكا به تدريس پرداخته است. ايشان در حال حاضر استاد دانشگاه ايالتي كاليفرنيا UCLA هستند.

 

مونا جراحي در مراسمي كه در كاخ سفيد برگزار شد، نشان «استعداد برتر حرفه‌اي جوان سال» را از رئيس‌جمهوري آمريكا باراك اوباما به خاطر تحقيقات و پروژه هاي خلاقانه وي در گسترش دانش پلاسمونيك در ساخت وسايل نانوالكترونيك و نانوفتونيك و صنعتي كردن فناوري «تراهرتز» دريافت كرد.

 

فناوري «تِراهِرتز» در صنايع پزشكي، دارويي و ماشين آلات كاربرد دارد.

 

مونا جراحي تنها ايراني تبار حاضر در بين ۱۰۲ استعداد برتر سال بود كه مفتخر به گرفتن اين نشان شد. جايزه رياست جمهوري براي استعدادهاي برتر حرفه‌اي مهندسان و پژوهشگران در سال ۱۹۹۶ به دستور كلينتون و با همكاري شوراي ملي علوم و فناوري آمريكا بنيانگذاري شد.

براي ادامه خواندن مطلب روي لينك زير كليك كنيد:

بيوگرافي دكتر مونا جراحي

منبع: robeka.ir

آشنايي با دانشمندان آشنايي با دكتر مونا جراحي آشنايي با زندگينامه دكتر مونا جراحي آشنايي بيشتر با دكتر مونا جراحي افتخارات دكتر مونا جراحي بيوگرافي دكتر مونا جراحي تصاوير دكتر مونا جراحي جايزه هاي دكتر مونا جراحي درباره دكتر مونا جراحي درمورد دكتر مونا جراحي زندگي نامه دكتر مونا جراحي زندگينامه دكتر مونا جراحي شناخت دكتر مونا جراحي مصاحبه با دكتر مونا جراحي موفقيت دكتر مونا جراحي


برچسب: بيوگرافي مونا جراحي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۲:۰۲ توسط:محمد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :